Аудіометр для визначення порогів слуху людини в діапазоні частот
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
Прилад являє собою автономний програмно-апаратний комплекс, призначений для визначення порогів слуху людини в діапазоні частот (від 125 Гц до 8000 Гц) суб’єктивним методом з відображенням результатів обстеження (аудіограм) на кольоровому рідкокристалічному екрані.
Основа аудіометру – досить потужний спеціалізований комп’ютер, орієнтований на роботу з аудіо.
Характеристики Аудіометр AUDITUS-A1
Аудіометр має два незалежні канали, які дозволяють подавати тестові сигнали на ліве і праве вухо пацієнта через головні телефони і кістковий вібратор в будь-якій комбінації. Додаткова опція – виходи для звукових колонок вільного звукового поля за допомогою вбудованого підсилювача.
Аудіометр відповідає найвищим – I класу Національного стандарту України «Аудіометрі тональні» Частина 1. ДСТУ EN 60645-1-2001.
Область застосування – Сурдологія і отоларингологія.
Модель діагностичного аудіометру є повнофункціональним приладом для суб’єктивних досліджень слухової функції методами тональної порогової, надпороговой і мовної аудіометрії у дорослого і дитячого контингенту обстежуваних.
Аудіометр успішно пройшов государственнно випробування з безпеки, електромагнітної сумісності та Кліматік на державному підприємстві УкрТЕСТ (м.Київ), а також державні приймальні випробування за акустичними вимірюваннями в Укрметртестстандарті в 2013 році.
Прилад оснащений мультимедійним мікропроцесорним набором. Працює під управлінням ОС Windows CE ®. Материнська процесорна плата власної розробки, невеликого розміру, багатошарова, з використанням монтажу BGA мікросхем.
Великий обсяг вбудованої флеш-пам’яті (до 16 Gb) дозволяє зберігати будь-які необхідні тестові сигнали. Наприклад, всілякі тестові сигнали (складні шумові сигнали), мовні тести.
Шумові сигнали формуються процесором.
Графічний кольоровий дисплей забезпечує хорошу інформативність і дозволяє створити зручний інтерфейс для користувача пристрої. Хороша роздільна здатність дисплея дозволяє в зручній формі детально відображати результати тестування.
Сенсорна панель дисплея розширює можливості керування приладом і робить зручним проведення таких процедур як, наприклад, калібрування.
Вбудований інтерфейс Ethernet дозволяє підключити прилад до існуючої мережі для забезпечення інформаційного обміну з робочою станцією.
Набір інтерфейсів USB-host і USB-OTG дозволяє розширити управління шляхом підключення клавіатури і надає можливість підключення таких пристроїв як принтер і USB-Flash.
Архітектура приладу дозволяє в подальшому розширювати можливості і функціональність приладу шляхом програмної установки нових додаткових тестів.
Також пристрій здатний зберігати базу даних результатів тестування, калібровану інформацію на багато комплекти навушників різних моделей.
Підключається флеш-накопичувач (MMC, Secure Digital, mini SD і новий тип флеш карт MMC 4.0) дозволяє відмовитися від зовнішніх програвачів, використовуваних для проведення мовної аудіометрії. Одна така картка здатна зберігати аудіо-дані на десятки годин.
Принципи побудови аудіометру
1. Кольорове уявлення аудіограм. Дані пацієнта вводяться з клавіатури (вбудованої або зовнішньої). Робота з даними пацієнта за допомогою стандартної USB клавіатури і миші.
2. Аудіометр оснащений спеціалізованим мультимедійним процесорним набором, орієнтованим на роботу зі звуком.
3. Процесорна плата – власної розробки без прив’язки до стороннім виробникам плат і модулів. Дає можливість збільшення потужності.
4. Розширення функціональних можливостей приладу з використанням інтерфейсу Ethernet – централізована база пацієнтів, обмін даними з іншими комп’ютерами.
5. Підсилювачі телефонів і кісткового вібратора аудіометру високої якості і виконані на дискретних елементах. Контролюються напруги зсуву транзисторів, струм спокою вихідного каскаду при зміні навколишньої температури.
6. Сенсорні кнопки аудіометру безшумні при натисканні. Кількість натискань – необмежено.
7. Для роботи з аудіометром можна використовувати USB-маніпулятор миша.
8. Застосування достатнього великого 7-дюймового дисплея дозволяє:
– пристосувати аудіометр до будь-якого призначеного для користувача мови. Змінюються програмно написи тільки на дисплеї.
– використовувати touch-screen для деяких сервісних функцій. Можливо без особливих витрат вводити і змінювати точки на аудіограма за допомогою стилуса.
– використання широкоформатного екрану 800х480 дозволяє розмістити 2 аудіограми одночасно
9. Застосування вбудованих мовних тестів в візуалізацією мовного матеріалу значно полегшує роботу аудіометріста. Мовний сигнал можна зупинити, продовжити програвання, перейти на будь-який запис і т.д.
10. Для виведення даних досліджень і журналу пацієнта використовується прямий друк на стандартний кольоровий USB принтер
11. Особлива увага приділена одному з основних частин аудіометру – атенюатори діапазоном 160 дБ. Крок атенюатора може досягати 0,1 дБ при калібрування і 1 дБ при роботі з аудіометром.
12. Застосування сучасного аудиокодека з вбудованими налаштованим цифровими фільтрами 2-го порядку дозволяє формувати різні низькочастотні, високочастотні і смугові шумові сигнали.